Тања Димовска е уште една убавица од Македонија која е меѓу топ 25 девојки за 2013 година според изборот на „Џентлменс чоис“ (Gentleman's Choice).

Read more...

Во нашата рубрика за убавите и успешни девојки од Македонија, денес дојде ред за една преубава Кумановка. 

Read more...

Цеце Орешкова е уште еден прекрасен македонски модели којашто својата кариера ја гради надвор од границите на Република Македонија.

Read more...

Охриѓанката Климентина Наумоска (19) во моментот за само 100-на лајкови се наоѓа после претставничките од Бугарија и Унгарија во натпреварот Miss Gorgeous Beverly Wilshire 2013, па доколку кликнете на следниов линк (http://bit.ly/RDqYN9) и гласате за неа, таа би можела да победи!

Read more...

Елена Анѓеловска е родена на 7 април 1994 година во Скопје. Живее во Ченто, а ученичка е во скопската гимназија „Панчо Арсовски“.

Read more...

Викторија Лоба е родена во Таганрог, Русија, на 17 октомври 1988 година во мешано руско-македонско семејство.

Read more...

Ана Исаиева е уште едне македонски модел која што својата кариера ..

Read more...

Сузана Ал Салкини е уште еден бисер помеѓу македонските топ модели, и тоа од оние поубавите!

Read more...

Бившата мисица Сања Николиќ се уште важи за една од најсексапилните жени во Македонија.

Read more...

Маја Сашек (28) својата кариера ја има започнато во 1999 година, кога ја освои титулата „Мис на Скопје“, за да подоцна кариерата ја продолжи во Милано.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...