Приказната на ова 20 годишна момче е една од оние типични приказни за остварувањето на американскиот сон и сигурни сме дека ќе ви се допадне.

Read more...

Нејзиното име е Сара Сампајо а според модните критичари оваа девојка наскоро би можела да ја наследи познатата манекенка Адријана Лима.

Read more...

Името на Тес Холидеј влета во многу наслови откако беше објавено дека потпишала договор со „ Milk“, со што стана прва манекенка со височина од 165 см и големина на конфекција 50, поврзана со голема агенција.

Read more...

Шармантната Марта Димоска која на социјалнте мрежи можете да ја сретнете и под името Марта Девилиш повторно пријатно не изненади со една интересна фотографија.

Read more...

Ретро магија се случува во најновиот едиторијал на фотографот Миладин Паповиќ.

Read more...

Исклучиво интересната и шармантна Мартина Димоска (Марта Девилиш) е личност што плени со секој сегмент од себе си. Нејзината различност и специфичност се достојни за почит и восхит, и фасцинира со секоја нејзина насмевка.

Read more...

Маја Ристевска дефинитивно е една од најуспешните и најбараните манекенки која живее и работи во Македонија.

Read more...

Модната приказна на Елена Трајановска започнува кога таа имала само 13 години.

Read more...

Андреј Клинчаров е еден од најпознатите македонски модели кој успешно ја гради својата интернационална кариера.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?