Маја Ристевска дефинитивно е една од најуспешните и најбараните манекенки која живее и работи во Македонија.

Read more...

Модната приказна на Елена Трајановска започнува кога таа имала само 13 години.

Read more...

Андреј Клинчаров е еден од најпознатите македонски модели кој успешно ја гради својата интернационална кариера.

Read more...

Емилија Розман пред две-три недели се пресели во Турција каде потпиша договор со познатата мoдна агенција Viva Model Agency.

Read more...

Кристина Димитријевска од Тетово е девојката која пт победи на овогодишниот избор на Новогодишна балканска убавица што го организираше мондото студио Црнокрак.

Read more...

Мирјета Шаља е родена во 1994 година во Вуштри, денешно Косово. Таа беше избрана за „Мис Косово“ во 2013 година и требаше да се натпреварува на „Мис Универзум 2013“, но Косово се повлече од натпреварот.

Read more...

Maryse J. (Марија Јовева) е родена на 30.07 1995 година во Штип. Таа е ученичка во гимназијата Славчо Стојменски во Штип.

Read more...

Адамс Поликарп е роден во Скопје na 21.01.1990 година, од татко Нигериец (познатиот Симон Поликарп-Џими) и мајка Македонка.

Read more...

Ивана е еден од најпознатите и најубавите топ модели во Македонија.

Read more...

За оваа девојка не знаеме многу, само дека е родена во Фојница, Босна и Херцеговина и дека изгледа прекрасно. 

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски