FaceBook  Twitter  

Приказната на ова 20 годишна момче е една од оние типични приказни за остварувањето на американскиот сон и сигурни сме дека ќе ви се допадне.

Неговото име е Џон Економу. Тој до неодамна живееше номадски живот на плажата Венис во Америка. Еден убаво сончев ден на истата плажа се појавуваат Кендал Џенер и Џиџи Хадид заедно со дузина телохранители и камермани, а младиот Џон е љубопитен и сака да види кои се овие девојки и за што станува збор. Тој отпрвин не ги препознава и сосем случајно му се укажува прилика да започне разговор со нив. Џон (кој очигледно е роден под среќна ѕвезда!) им кажува на овие две прекрасни девојки (кои се впуштаат во разговор со него!) дека порано во својот град Милвоки бил модел и дека дошол во Лос Анџелес за да се обиде да си го оствари животниот сон и дека живее на плажа бидејќи го сака номадскиот хипи живот. На девојките им се допаѓа момчето и неговата животна приказна и успеваат да го убедат својот менаџер да му помогне и да му најде модна агенција. Тоа и се случува па набргу Џон станува манекен во агенцијата  „Two Management“ со која склопува договор и животот преку ноќ му се промени за 360 степени.

„Кендал е кул девојка и многу е опуштена. Со неа водев нормален разговор за животот, глумата, манекенството и за приватни работи... Ова навистина е неверојатна приказна и јас навистина бесконечно сум им благодарен на овие девојки. Едноставно бев на вистинското место во вистинско време“, вели младото момче кое и сега, и покрај тоа што работи за познатата агенција, се уште живее на плажата Венис бидејќи го сака номадскиот живот! 

„Сакам да бидам познат топ модел и да имам блескава кариера како онаа на Кендал Џенер и Џастин Бибер кои се познати во целиот свет“ вели тој и додава: „Имам доста самодоверба, верувам во себе и знам дека можам да го остварам мојот сон.“

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје
Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Хотелот Премиер се наоѓа во центарот на Вевчани.
Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...