Нејзиното име е Сара Сампајо а според модните критичари оваа девојка наскоро би можела да ја наследи познатата манекенка Адријана Лима.

Новата Адријана, како што ја нарекуваат многу професионалци од светот на модата, не се срами да го покаже своето лице без шминка, па на нејзиниот профил на социјалните мрежи можете да пронајдете дузина фотографии на кои е без трошка „мејкап“ на лицето. Сара која по потекло е од Португалија многу често објавува „селфи“ фотографии од теретана и плажа, а според нејзините фанови манекенката изгледа беспрекорно и неодоливо и кога е без шминка.

Сара без шминка ...

Поради големата сличност со Адријана како и поради нејзината атрактивност многумина веруваат дека Сара многу наскоро би можела да биде наследничка на познатата манекенка која досега најдолго ги носела ангелските крилја на Викторија Сикрет.

Таа е родена на 21 јули 1991 година и пред да стане еден од ангелите на Викторија Сикрет најчесто се појавуваше во реклами за долна облека и костими за капење, а се има појавено и на насловните страни на најпознатите модни магазини. Според модните критичари пред неа е голема кариера, но вистинско прашање е дали ќе може да биде поуспешна и од нејзината колешка со која ја споредуваат.

Што мислите вие?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?