FaceBook  Twitter  

Шармантната Марта Димоска која на социјалнте мрежи можете да ја сретнете и под името Марта Девилиш повторно пријатно не изненади со една мошне интересна фотографија.

Овој пат станува збор за селфи фотографија на која што Марта е oблечена како Џесика Ребит, цртаниот лик од анимираниот римејк на делото „Кој му го смести на зајакот Роџер“. Џесика во филмот му задава предизвикувачки грижи на главниот лик и претставува девојка со сомнителен морал, додека нашата Марта е студентка на Технолошко-Металуршкиот Факултет во Скопје и студира Инженерство на материјали и нанотехнологија, каде е стипендист со врвен просек.

Марта е една од оние девојки кои им се се восхитуваат на пинап девојките и нивните облини, на гламурот на холивудските диви од минатиот век, но и девојка која го сака косплејот и која го практикува.

Инаку, за оние што не знаат што е косплеј cosplay (costume play) станува збор за игра со костуми во која луѓето се облекуваат како лик од некоја книга, филм, аниме, манга или стрип. Косплејот потекнува од Јапонија од доцните 70-ти, кога една мала група љубители на аниме почнала да ги носи костимите на своите омилени ликови. Инаку денес ова движење е мошне популарно во целиот свет, а во регинот најпознат таков собир е Белградскиот јапанизам, во организација на Сакурабана.

oтвори галерија »

Наскоро очекувајте и едиторијал од Марта во костумот на Џесика Ребит, девојката што го поседува најголемиот зајак во светот...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година