FaceBook  Twitter  

Ретро магија се случува во најновиот едиторијал на фотографот Миладин Паповиќ.

Разигран фустан со точки, лижавче во форма на срце, стар грамофон и прекрасна девојка со мачкини очи. Пин ап легендата живее во овие фотографии на македонски начин. Модел за едиторијалот беше енергичната Александра Младеновска, a беспрекорната шминка e на ŽeŽe Lina Nan. Овој креативен тим покажа дека безвремениот стил изгледа уште подобро во македонска верзија.

отвори галерија »

Уживајте во дел од едиторијалот објавен тука и продолжете да ја следите приказната на Фејсбук профилот Miladin Papovik Photography »

Александра Спасеска

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...