FaceBook  Twitter  

Што претставува моќ?

Моќ значи да зрачиш, значи да ги топиш сите , значи да ги заслепуваш сите со својот сјај , да си една меѓу сите други , да си единствена меѓу толку многу ..

И сето тоа мора да го зачиниш со малку харизма , со таа нескротлива енергија која на сите им ја вовлекуваш под кожа.. Ретки се вакви скапоцености , ретка е таа доза на самодоверба со која ја рушиш секоја бариера на животот.

Млада , згодна, непокорлива..и атркативна Ивана Тоневска. На тој шарм не може да му одолее никој , на таа насмевка не може да не падне никој , на таа убавина не може да не завиди некој. Убава и однадвор и одвнатре, задоволна од животот , исполнета и секогаш најдобра. Таа талка кон највисоките скали во животот , таа се бори за да еден ден стане уште повеќе од она што е денес..ама на тој пат не ги заборава и другите. Префинет стил , секогаш во тренд , со најубавите парчиња облека , со елеганција секогаш доволно и никогаш претерано, со гламур кој го буди погледот на љубобитните.

Секој кој запловил во маникенските води знае дека тое е долг и исцрпувачки процес, дека таму мора да останеш секогаш со средени нерви, насмевката никогаш да не ти исчезне , трпението да не ти согори.. Ивана знае како да се справува со тоа, знае како да ги освои сите со своите прекрасни манири. Таа своите први чекори од долгогодишниот сон ги направи во агенцијата Мак Моделс , таму остави само мал дел од себе а сега нејзиниот пат продолжува за да си ги исполни соништата до крај , за да застане на модната писта и да покаже што е моќ и елеганција !

lookbook »

Симона Трајковска

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...