Новата генерација на топ модели на површината донесоа имиња со кои се запознавме дури во последните неколку сезони.

Read more...

Најпрво манекенките и моделите со малку поголеми пропорции ја освоија модната сцена, а сега дојде редот и на мажите кои не ги задоволуваат „нормите“.

Read more...

Кендал, Џиџи и Кара и покрај тоа што владеат во светот на социјалните мрежи, тие не се главни ликови и во светот на модните кампањи.

Read more...

Приказната на ова 20 годишна момче е една од оние типични приказни за остварувањето на американскиот сон и сигурни сме дека ќе ви се допадне.

Read more...

Нејзиното име е Сара Сампајо а според модните критичари оваа девојка наскоро би можела да ја наследи познатата манекенка Адријана Лима.

Read more...

Името на Тес Холидеј влета во многу наслови откако беше објавено дека потпишала договор со „ Milk“, со што стана прва манекенка со височина од 165 см и големина на конфекција 50, поврзана со голема агенција.

Read more...

Шармантната Марта Димоска која на социјалнте мрежи можете да ја сретнете и под името Марта Девилиш повторно пријатно не изненади со една интересна фотографија.

Read more...

Ретро магија се случува во најновиот едиторијал на фотографот Миладин Паповиќ.

Read more...

Исклучиво интересната и шармантна Мартина Димоска (Марта Девилиш) е личност што плени со секој сегмент од себе си. Нејзината различност и специфичност се достојни за почит и восхит, и фасцинира со секоја нејзина насмевка.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...
Најдобрата пица во Скопје уште од 1991 година.
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...
Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...