Ги обожаваме едиторијалите и фотографиите на кои жените не користат Фотошоп, туку ја презентираат својата вистинска убавина.

Read more...

Оваа убава млада девојка e од Кавадарци и е топ модел.

Read more...


Новата генерација на топ модели на површината донесоа имиња со кои се запознавме дури во последните неколку сезони.

Read more...

Најпрво манекенките и моделите со малку поголеми пропорции ја освоија модната сцена, а сега дојде редот и на мажите кои не ги задоволуваат „нормите“.

Read more...

Кендал, Џиџи и Кара и покрај тоа што владеат во светот на социјалните мрежи, тие не се главни ликови и во светот на модните кампањи.

Read more...

Приказната на ова 20 годишна момче е една од оние типични приказни за остварувањето на американскиот сон и сигурни сме дека ќе ви се допадне.

Read more...

Нејзиното име е Сара Сампајо а според модните критичари оваа девојка наскоро би можела да ја наследи познатата манекенка Адријана Лима.

Read more...

Името на Тес Холидеј влета во многу наслови откако беше објавено дека потпишала договор со „ Milk“, со што стана прва манекенка со височина од 165 см и големина на конфекција 50, поврзана со голема агенција.

Read more...

Шармантната Марта Димоска која на социјалнте мрежи можете да ја сретнете и под името Марта Девилиш повторно пријатно не изненади со една интересна фотографија.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com