Нова колекција која ќе ве воодушеви на прв поглед

Новата колекција на Зара која се вика Номад е богата со текстури, бои и дезени, а етно мотивите можете да ги сретнете речиси на сите парчиња. Станува збор за модели кои потсетуваат на облеката што ја носат номадските племиња (на моменти потсетува дури и на облеката што ја фураат Јуруците кои живеат во Македонија, што воопшто не треба да не чуди ако го земеме во предвид потеклото на оваа етничка група, но и фактот дека и самиот збор јурук значи номад). Моделите се живописни и можат да изгледа прекрасно во нашите есенски комбинации. Ова се однесува како за преубавите фустани со прекрасните дезени, така и за шарените капути и јакни поради кои одвај чекаме да помине летото и да започне новата сезона.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?