Новата колекција на Роксанда Илиниќ

Модната дизајнерка која е родена во Белград и која со години живее во Велика Британија ја претстави својата најнова колекција на Модната недела во Лондон. Нејзините модели се крајно софистицирани и модерни, а не недостасува и необичната играта со бои која полека станува и своевиден печат на познатата дизајнерка.

Нов бренд кој треба да го знаете ако ја следите модата >>

Нејзините модели ги носат девојките како Меланија Трамп, Мишел Обама, војвотката од Кемвриџ, Ен Хатавеј и ред други познати дами, а според она што можевме да го видиме на ревијата, таа и оваа сезона ќе продолжи да ги освојува жените ширум светот.

Градниците дефинитивно се аут – погледнете ја новата секси кампања на сестрите Џенер >>

Па, дали ви се допаѓаат моделите на Роксанда? 

Облеката што ја носиме секој ден не мора да биде досадна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?