FaceBook  Twitter  

Според познатите дизајнери конечно дојде времето во кое вашата долна облека можете слободно да ја покажете пред целиот свет!

Проѕирните парчиња се во мода веќе неколку сезони, без разлика дали станува збор за проѕирни блузи и кошули или фустани направени од ситна мрежа и префинета тантела. Овој тренд останува на сцената и за следната пролет, а како што можевме да видиме од колекциите на познатите дизајнери најсмели креации пристигаат од пистите на Кристофер Кајн и Марк Јакобс. И додека некои брендови ни препорачуваат женствени и сексапилни модели кои се совршени за вечерно излегување, порачувајќи ни дека сепак не треба да се претерува со овој тренд, споменатите брендови сексапилноста ја преставуваат во сосема ново руво за кое ви треба малку храброст да го понесете. Но тоа се однесува за следната пролет, а оваа есен како вовед во овој провокативен тренд пробајте ги комбинациите кои ни ги препорачуваат дизајнерите на Burberry – едно парче од проѕирна тантела во комбинација со еден затворен модел.

Преминете на следната страна и погледнете ги комбинациите >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...