FaceBook  Twitter  

Помина уште еден Моден викенд, најголемото модно случување во Македонија на кое можевме да ги видиме новите колекции на нашите дизајнери.

И сега, кога емоциите полека ни се враќаат во нормала, време е да ги средиме нашите импресии и впечатоци. Како на оние кои се одвиваа зад кулисите, пред и по ревиите, така и на оние кои не обземаа под рефлекторите и од сето она што се случуваше пред фотоапаратите кои неуморно го следеа секој чекор на убавите и самоуверени девојки кои зрачеа со сиот свој раскош на пистите. Нови пријателства, нови моменти, нови доживувања, но и нови парчиња и дизајнерски имиња за кои сме сигурни дека уште многу пати ќе ви пишуваме. 

Што се однесува до она што нам ни остави најмногу впечаток, тоа секако е „La Grande Belleza“ на Јована Филиповиќ со која беше отворен годинешниот Моден викенд, како и новата колекција на Ирина Тошева инспирирана од жар-птицата со која всушност и се затвори настанот. Па погледнете како овие прекрасни и пред се креативни луѓе даваа се од себе за она што го гледавме овие денови да изгледа и повеќе од совршено, но и за самата атмосфера пред и по ревиите (тука пред се мислиме на прекрасната публика), фатени и овековечени со креативното фотографско око на нашата позната фотографка Ерина Богоева.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...