FaceBook  Twitter  

Помина уште еден Моден викенд, најголемото модно случување во Македонија на кое можевме да ги видиме новите колекции на нашите дизајнери.

И сега, кога емоциите полека ни се враќаат во нормала, време е да ги средиме нашите импресии и впечатоци. Како на оние кои се одвиваа зад кулисите, пред и по ревиите, така и на оние кои не обземаа под рефлекторите и од сето она што се случуваше пред фотоапаратите кои неуморно го следеа секој чекор на убавите и самоуверени девојки кои зрачеа со сиот свој раскош на пистите. Нови пријателства, нови моменти, нови доживувања, но и нови парчиња и дизајнерски имиња за кои сме сигурни дека уште многу пати ќе ви пишуваме. 

Што се однесува до она што нам ни остави најмногу впечаток, тоа секако е „La Grande Belleza“ на Јована Филиповиќ со која беше отворен годинешниот Моден викенд, како и новата колекција на Ирина Тошева инспирирана од жар-птицата со која всушност и се затвори настанот. Па погледнете како овие прекрасни и пред се креативни луѓе даваа се од себе за она што го гледавме овие денови да изгледа и повеќе од совршено, но и за самата атмосфера пред и по ревиите (тука пред се мислиме на прекрасната публика), фатени и овековечени со креативното фотографско око на нашата позната фотографка Ерина Богоева.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ве очекуваме, заедно да поминеме незаборавни денови во „градот на конзулите“. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.