FaceBook  Twitter  

Нашата позната дизајнерка Ирина Тошева ја имаше честa да го затвори овогодишното 14 по ред издание на Моден викенд Скопје.

Ирина Тошева која важи за една од најдобрите македонски дизајнерки веќе 10 сезони по ред ја воодушевува публиката со своите фантастични настапи на Моден викенд Скопје. Нејзината колекција, која овој пат е поддржана од „Avicena“, е инспирирана од приказните за волшебната жар – птица од словенскиот фолклор, а токму потрагата по неа, како што вели и самата дизајнерка, е пресликана и проткаена низ различните парчиња од целата колекција. Тие дишат во модерен дух, но се практични и носливи, со преубави принтови, карнери, претежно во црвени, портокалови, темносини, а на моменти и виолетови, жолти и зелени нијанси.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...