Нашата позната дизајнерка Ирина Тошева ја имаше честa да го затвори овогодишното 14 по ред издание на Моден викенд Скопје.

Ирина Тошева која важи за една од најдобрите македонски дизајнерки веќе 10 сезони по ред ја воодушевува публиката со своите фантастични настапи на Моден викенд Скопје. Нејзината колекција, која овој пат е поддржана од „Avicena“, е инспирирана од приказните за волшебната жар – птица од словенскиот фолклор, а токму потрагата по неа, како што вели и самата дизајнерка, е пресликана и проткаена низ различните парчиња од целата колекција. Тие дишат во модерен дух, но се практични и носливи, со преубави принтови, карнери, претежно во црвени, портокалови, темносини, а на моменти и виолетови, жолти и зелени нијанси.

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?