FaceBook  Twitter  

Првата вечер на Mодниот викенд Скопје беше резервирана за една од најпопуларните македонски дизајнерки Јована Филиповиќ

Една од најдобрите колекции за оваа сезона ги воодушеви сите со својата префинета визија проткаена со доза на гламур и декадентна и хедонистичка естетика. Колекцијата е инспирирана од филмот на познатиот италијански режисер Паоло Сорентино „La Grande Belleza“ (Големата убавина), а едноставната порака која што Филиповиќ сака да ја пренесе се однесува како на безвременоста, така и на минливоста на трендовите. Сето ова е бескомпромисно вткаено во секое парче од колекцијата, а во фокусот се префинети модели инспирирани од машките кроеви, како и неодоливи фустани и здолништа кои врескаат со сексапил. Тука се и прекрасните бомбер јакни за кои сме сигурни дека ќе исчезнат од закачалките за рекордно време, како и бројните монохроматски комбинации и парчиња направени од раскошни материјали со богати текстури кои не освоија на прв поглед.

 

види повеќе »

 

Фото: FWSK

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
Хотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел.