Нова колекција на познатиот женски бренд Massimo Dutti

Read more...

Погледнете го новиот едиторијал на Ирина Тошева во која манекенките претставуваат птици сместени на скопските покриви.

Read more...

Меланија или Мишел, која треба да победи во овој моден дуел?

Read more...

Според познатите дизајнери конечно дојде времето во кое вашата долна облека можете слободно да ја покажете пред целиот свет!

Read more...

Помина уште еден Моден викенд, најголемото модно случување во Македонија на кое можевме да ги видиме новите колекции на нашите дизајнери.

Read more...

Нашата позната дизајнерка Ирина Тошева ја имаше таа чест да го затвори овогодишното издание на Моден викенд Скопје.

Read more...

Првата вечер на Mодниот викенд Скопје беше резервирана за една од најпопуларните македонски дизајнерки Јована Филиповиќ

Read more...

Познатиот австралиски дизајнер со македонско потекло Тони Матичевски е прогласен за моден лауреат за 2016 година во Австралија.

Read more...

Колекција во чест на прерано починатата Дајана

Read more...

Нов моден десерт од нашиот омилен македонски дизајнерски бренд

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...