Jeanne Lanvin ја отвори својата трговска марка во 1889 година, започнувајќи како модистка и потоа како дизајнер на фустани за високата класа во Париз.

Read more...

Christian Dior е роден во Granvill, град на францускиот брег. Неговата фамилија била богата, но неговиот татко се надевал дека тој ќе стане дипломат.

Read more...

Balmain е една од најлуксузните француски модни куќи која постои уште од далечната 1945 година.

Read more...

Calvin Klein Inc e компанија која што е основана во 1968 година од страна на Calvin Klein.

Read more...

Gaby Aghion ја оформи Chloe vo 1952 година со визија која што таа самата ја нарече “luxury prêt-à-porter.” 

Read more...

Domenico Dolce and Stefano Gabbana ја лансираа линијата на D & G во 1994 година и истата година ја отворија нивната прва продавница во Милано.

Read more...

alt

Alexander Wang е еден од најпопуларните млади дизајнери на новото време.

Read more...

Balenciaga е моден бренд оформен од шпанскиот дизајнер Cristobel Balenciaga кој е роден во Баскија, Шпанија.

Read more...

Chanel  првиот и последниот збор кога е во прашање светската мода, бренд кој преставува закон, икона, симбол на светската модна сцена.

Read more...

Роден е 17.март 1969 година во Лондон како Aleksander Mekvin и бил најмлад син од шест деца на еден лондонски таксист.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". ...
BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. ...
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...