Овој мегапопуларен италијански бренд, распознатлив по неговото брендирано лого со медуза и потписот на Gianni Versace, беше создаден во 1978 година.

Read more...

H & M Hennes & Mauritz AB (скратено H&M) е шведска компанија за облека, позната по својата брза монда понуда на облека за жени, мажи, тинејџери и деца.

Read more...

Веднаш по завршување на школувањето, Galliano, започнува да го привлекува вниманието со неговиот специфичен карактер и со неговите модни колекции.

Read more...

Diesel e пронајден во 1978 година од страна на Renzo Rosso и Adriano Goldschmied под пазувите на Genius Group.

Read more...

Georges, Armand, Paul и Maurice Marciano, сопствениците и основачите на мегабрендот Guess потекнуваат од топлите краишта на југот во Франција.

Read more...

Овој бренд е создаден од aвстрискиот моден дизајнер и уметник Helmut Lang (1956) во 1986 година.

Read more...

Групацијата Прада, една од водечките светкси компании за луксузна роба, основана е во далечната 1913 година од страна на Mario Prada.

Read more...

Hubert James Taffin de Givenchy го создаде овој бренд во 1952 година со линија на едноставни и светли модели.

Read more...

Од неговото прво појавување во 1970 година во Салонот за Pret-a-Porter во Парис, Roberto стана синоним за гламур, рок и животиснките принтови.

Read more...

Manuel Manolo Blahnik Rodrigez е шпански дизајнер познат по неговите гламурозни модели на чевли за понежниот пол.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?