Веднаш по завршување на школувањето, Galliano, започнува да го привлекува вниманието со неговиот специфичен карактер и со неговите модни колекции.

Read more...

Diesel e пронајден во 1978 година од страна на Renzo Rosso и Adriano Goldschmied под пазувите на Genius Group.

Read more...

Georges, Armand, Paul и Maurice Marciano, сопствениците и основачите на мегабрендот Guess потекнуваат од топлите краишта на југот во Франција.

Read more...

Овој бренд е создаден од aвстрискиот моден дизајнер и уметник Helmut Lang (1956) во 1986 година.

Read more...

Групацијата Прада, една од водечките светкси компании за луксузна роба, основана е во далечната 1913 година од страна на Mario Prada.

Read more...

Hubert James Taffin de Givenchy го создаде овој бренд во 1952 година со линија на едноставни и светли модели.

Read more...

Од неговото прво појавување во 1970 година во Салонот за Pret-a-Porter во Парис, Roberto стана синоним за гламур, рок и животиснките принтови.

Read more...

Manuel Manolo Blahnik Rodrigez е шпански дизајнер познат по неговите гламурозни модели на чевли за понежниот пол.

Read more...

Joseph Altuzarra е роден во Париз, каде што го поминал поголемиот дел од своето детство, од татко Баскиец и мајка Американка со кинеско потекло.

Read more...

По десетгодишна соработка со Anne Klein, Donna Karan во 1985, заедно со својот сопруг Stephanom Weissom, ја лансираше сопствената модна марка.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Метропол**** е дел од Metropol Lake Resort
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотел ВОДНО – Вашиот избор за свадба од соништата
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...