Александра Митковска е родена 1984 година во Скопје. Живее и работи на релација Скопје-Белград-Милано.

Read more...

По глемиот успех со колекцијата Edgeplay за есен/зима 2011/2012, младиот македонски дизајнер Роберт Ивановски создаде уште една инмпресивна колекција за пролет/лето 2013.

Read more...

Билјана Караен е родена во Штип, на 13 јануари 1983 година.

Read more...

По големиот успех со невестинските фустани, Vera Wang, во 2004 година, ја лансираше и нејзината прва ready-to-wear колекција.

Read more...

Monique Lhuillier и нејзиниот маж, Tom Bugbee, ја оформија нивната компанија Monique Lhuillier & Company во 1996 година и за многу брзо време станаа едни од водечките брендови во светот на гламурзните невестински фустани.

Read more...

Целата приказна со Badgley Mischka започнува кога во 1988 година Mark Badgley и James Mischka, и двајцата дипломци од универзитетот Parsons за дизајн од Менхетен и љубовни партнери, ќе позајмат 250.000 долари од нивните фамилии и ќе започнат свој бизнис.

Read more...

Аристократката од Венецуела Carolina Herrera ја направи својата прва колекција во 1981 година под влијание на Diane Vreeland - уредничка на Harpers Bazaar и Vogue од тоа време.

Read more...

Земајќи ја како нивна муза, ексцентричната аристократка од 19 век - Marchesa Casiti, дизајнерките Georgina Chapman и Keren Craig го оживееа овој грандиозен лик преку нивните колекции и дела. 

Read more...

Кариерата на оваа девојка започнува со нејзиното дебитирање на пистите во 1991 година.

Read more...

House of Holland започна кога Henry Holland започна да ги продава неговите маици додека се уште беше моден едитор.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?