Билјана Караен е родена во Штип, на 13 јануари 1983 година.

Read more...

По големиот успех со невестинските фустани, Vera Wang, во 2004 година, ја лансираше и нејзината прва ready-to-wear колекција.

Read more...

Monique Lhuillier и нејзиниот маж, Tom Bugbee, ја оформија нивната компанија Monique Lhuillier & Company во 1996 година и за многу брзо време станаа едни од водечките брендови во светот на гламурзните невестински фустани.

Read more...

Целата приказна со Badgley Mischka започнува кога во 1988 година Mark Badgley и James Mischka, и двајцата дипломци од универзитетот Parsons за дизајн од Менхетен и љубовни партнери, ќе позајмат 250.000 долари од нивните фамилии и ќе започнат свој бизнис.

Read more...

Аристократката од Венецуела Carolina Herrera ја направи својата прва колекција во 1981 година под влијание на Diane Vreeland - уредничка на Harpers Bazaar и Vogue од тоа време.

Read more...

Земајќи ја како нивна муза, ексцентричната аристократка од 19 век - Marchesa Casiti, дизајнерките Georgina Chapman и Keren Craig го оживееа овој грандиозен лик преку нивните колекции и дела. 

Read more...

Кариерата на оваа девојка започнува со нејзиното дебитирање на пистите во 1991 година.

Read more...

House of Holland започна кога Henry Holland започна да ги продава неговите маици додека се уште беше моден едитор.

Read more...

Овој мегапопуларен италијански бренд, распознатлив по неговото брендирано лого со медуза и потписот на Gianni Versace, беше создаден во 1978 година.

Read more...

H & M Hennes & Mauritz AB (скратено H&M) е шведска компанија за облека, позната по својата брза монда понуда на облека за жени, мажи, тинејџери и деца.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...