FaceBook  Twitter  

Нов моден бренд од Њујорк за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Валери Бостер и Мередит Мелинг ги напуштија уредничките позиции во Вог и заедно со Моли Хауард која замина од позицијата business developer во „Rag&Bone“ решија да го основаат новиот моден бренд „La Ligne“. „Единственото нешто што е брзо кај модата која што ја создаваме ние е нејзиното доаѓање до вашите врати“ велат тие за новиот бренд кој на жените ќе им овозможи секојдневно да изгледаат и да се чувствуваат добро. Станува збор за бренд во чии основи се рамните линии, симболот на едноставноста и чистотата кога зборуваме за модата и облеката. Но, и покрај тоа што култните ригички редовно се присутни во нивните колекции, базичните идеи се проширени со интересни и креативни дизајнерски модели.

„Ние создаваме есенцијални парчиња, а ако во нив не можете да јадете, танцувате, спиете и пиете, ние тоа нема да го направиме“, велат дизајнерките кога го опишуваат својот бренд кој веќе стекна култен статус меѓу познатите трендсетерки како што се Карли Клос, Алисон Вилијамс, Леандра Медине и Оливија Вајлд.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...