FaceBook  Twitter  

Екстравагантна, мистична, сензуална, емотивна, но воедно и силна и храбра, ги сака префинетите кроеви и страсната романтика ...

LABEL OVERVIEW

Нашата дизајнерка Ивана Кнез не престанува да истражува барајќи го совршенството кога се кроевите во прашање, а сè започна со користењето на 25 години стариот памук шифон кој нејзината баба го купила во Фиренца и кој планирала да ѝ даде како мираз – пишува во интернационалниот магазин Елукс за неа. Таа неодамна се претстави пред публиката и со првата колекција наменета за современи и урбани невести „Drama Bridal“ или како што самата вели, „Drama Bridal е современа, волшебна, верува во љубовта, самоуверена е и комплетна“. Колекцијата е изработена во соработка со Александра Станојковска.

Ивана Кнез - интервју тука »

Ивана е родена во Скопје во 1985 година, и е дипломиран костимограф на Академијата за убави уметности во Белград. Како што пишува во биографијата на нејзиниот веб-сајт, часовите по глума кај господинот Димче Мешковски биле пресуден момент кој ја дефинирал нејзината професија, овозможувајќи и да ги спои во едно нејзините две големи пасии – модата и театарот. Токму од тука таа и ќе го нарече својот бренд по нејзината неизмерна љубов кон театарот, и се разбира, целата драма која што ја подразбира модата. „Клиентелата во „Драма“ до сега е една точно дефинирана целна група со која е задоволство да се работи и која не задава болки во главата. „Драма“ е препознатлива на улица, а жените кои ја носат ја фрлаат во сенка. Тоа се исклучителни жени кај кои човек воопшто не забележува што и како носат, туку ги забележува нив самите. Ете, тоа мене ме прави среќна“, вели Ивана.

Lookbook »

Колекција Drama Bridal »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...
Хотелот Премиер се наоѓа во центарот на Вевчани.
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...