FaceBook  Twitter  

Екстравагантна, мистична, сензуална, емотивна, но воедно и силна и храбра, ги сака префинетите кроеви и страсната романтика ...

LABEL OVERVIEW

Нашата дизајнерка Ивана Кнез не престанува да истражува барајќи го совршенството кога се кроевите во прашање, а сè започна со користењето на 25 години стариот памук шифон кој нејзината баба го купила во Фиренца и кој планирала да ѝ даде како мираз – пишува во интернационалниот магазин Елукс за неа. Таа неодамна се претстави пред публиката и со првата колекција наменета за современи и урбани невести „Drama Bridal“ или како што самата вели, „Drama Bridal е современа, волшебна, верува во љубовта, самоуверена е и комплетна“. Колекцијата е изработена во соработка со Александра Станојковска.

Ивана Кнез - интервју тука »

Ивана е родена во Скопје во 1985 година, и е дипломиран костимограф на Академијата за убави уметности во Белград. Како што пишува во биографијата на нејзиниот веб-сајт, часовите по глума кај господинот Димче Мешковски биле пресуден момент кој ја дефинирал нејзината професија, овозможувајќи и да ги спои во едно нејзините две големи пасии – модата и театарот. Токму од тука таа и ќе го нарече својот бренд по нејзината неизмерна љубов кон театарот, и се разбира, целата драма која што ја подразбира модата. „Клиентелата во „Драма“ до сега е една точно дефинирана целна група со која е задоволство да се работи и која не задава болки во главата. „Драма“ е препознатлива на улица, а жените кои ја носат ја фрлаат во сенка. Тоа се исклучителни жени кај кои човек воопшто не забележува што и како носат, туку ги забележува нив самите. Ете, тоа мене ме прави среќна“, вели Ивана.

Lookbook »

Колекција Drama Bridal »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

ВЕРУВАЈТЕ вашите вкусови ќе бидат задоволени.
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...