FaceBook  Twitter  

Татјана Станковиќ е дизајнерка од Србија која во 2010 година го основаше модниот бренд  SUCCESS.

Станува збор за раскошна и гламурозна линија со софистицирани, женствени и елегантни фустани кои се едни од омилените на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ кои таа ги носеше на неколку нејзини настапи. Така беше и на нејзиниот концерт во арената Борис Трајковски во Скопје, кога носеше црна тоалета со светки од последната колекција „Luxury Black“ за есен/зима 2014-15.

види повеќе »

Фото: Дарко Боце Поповиќ, Collection"Luxury Black" 2014/15, Модел мариа Мери, Дизајнер: Tatjana Stankovic for Success by Tatjana Stankovic

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...