FaceBook  Twitter  

Роберт Ивановски е млад македонки дизајнер...

„Edgeplay“ на FWSK

По глемиот успех со колекцијата Edgeplay за есен/зима 2011/2012, младиот македонски дизајнер Роберт Ивановски создаде уште една инмпресивна колекција за пролет/лето 2013.

Станува бзор за колекцијата „Toreo“ која беше и инспирирана од традиционалните шпански борби со бикови или попознати како „corrida de toros”. По претставување на ова колекција, следуваше и прекрасен едиторијал кој беше направен во еден рудник во околината на Скопје.

TOREO

ЕДИТОРИЈАЛ „TOREO“ s/s 2012 »

Инаку, неговата колекција Edgeplay дефинитивно остави силен впечаток кај македонските љубители на модата, особено со BDSM скулптурата која беше главна инспирација за моделите од оваа колекција.

Колекцијата беше инспирирана од францускиот писател, аристократ и филозоф, Маркиз де Сад, кој е најмногу познат по неговите садистички и настрани сексуални фатназии. Во оваа колекција на Роберт Ивановски доминантна боја беше црната, но застапени беа и црвената и белата.

EDGEPLEY

ЕДИТОРИЈАЛ „EDGEPLAY“ f/w 2012/13 »

Интервју со Роберт Ивановски »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...