Политичката битка меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп се пренесе и во светот на модата, а најголемите модни магазини застанаа на страната на Хилари.

Read more...

Генијална и неверојатна соработка во светот на модата.

Read more...

Нов моден бренд од Њујорк за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Read more...

Асос е една од најпопуларните интернет продавници за кои сме сигурни дека барем еднаш сте ја посетиле, но и можеби нешто сте си купиле.

Read more...

Екстравагантна, мистична, сензуална, емотивна, но воедно и силна и храбра, ги сака префинетите кроеви и страсната романтика ...

Read more...

Татјана Станковиќ е дизајнерка од Србија која во 2010 година го основаше модниот бренд  SUCCESS.

Read more...

Швајцарско-српскиот бренд Sister Code е основан во април 2012 година од страна на сестрите Бојана и Владана Вељковиќ.

Read more...

Ирина Тошева е македонска дизајнерка родена во 1989 година.

Read more...

Александра Митковска е родена 1984 година во Скопје. Живее и работи на релација Скопје-Белград-Милано.

Read more...

По глемиот успех со колекцијата Edgeplay за есен/зима 2011/2012, младиот македонски дизајнер Роберт Ивановски создаде уште една инмпресивна колекција за пролет/лето 2013.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Хотел Метропол**** е дел од Metropol Lake Resort
Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...