Политичката битка меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп се пренесе и во светот на модата, а најголемите модни магазини застанаа на страната на Хилари.

Read more...

Генијална и неверојатна соработка во светот на модата.

Read more...

Нов моден бренд од Њујорк за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Read more...

Асос е една од најпопуларните интернет продавници за кои сме сигурни дека барем еднаш сте ја посетиле, но и можеби нешто сте си купиле.

Read more...

Екстравагантна, мистична, сензуална, емотивна, но воедно и силна и храбра, ги сака префинетите кроеви и страсната романтика ...

Read more...

Татјана Станковиќ е дизајнерка од Србија која во 2010 година го основаше модниот бренд  SUCCESS.

Read more...

Швајцарско-српскиот бренд Sister Code е основан во април 2012 година од страна на сестрите Бојана и Владана Вељковиќ.

Read more...

Ирина Тошева е македонска дизајнерка родена во 1989 година.

Read more...

Александра Митковска е родена 1984 година во Скопје. Живее и работи на релација Скопје-Белград-Милано.

Read more...

По глемиот успех со колекцијата Edgeplay за есен/зима 2011/2012, младиот македонски дизајнер Роберт Ивановски создаде уште една инмпресивна колекција за пролет/лето 2013.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Матка е прекрасен локалитет, споменик на природата и културата. Се наоѓа недалекѕ од Скопје. ...
ВЕРУВАЈТЕ вашите вкусови ќе бидат задоволени.
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...