Овие две диви со својот талент и спектакуларни настапи ја освоија публиката ширум светот, а познати се и по нивните облини и совршен (и провокативен) стајлинг кој најчесто го фураат и со кој ги истакнуваат нивните тела.

Read more...

Сјајните металик фустани се еден од водечките трендови за следната сезона, а две познати дами веќе ни покажаа како да го фураме оваа сезона.

Read more...

Веќе и врапчињата на гранките знаат кој како изгледаше на црвениот килим на Оскарите, но во продолжение ќе видите која од овие дами имаше навистина фантастична комбинација, а која изгледаше како однесена со виорот.

Read more...

Панталони со совршен крој и широки ногавици кои со сета своја тежина паѓаат на подот се омилениот модел на познатата манекенка Карли Клос.

Read more...

Најлесниот начин оваа сезона да изгледате како ИТ девојка, е да носите бомбер јакна. Без разлика дали ќе ја комбинирате со фармерки, здолниште или фустани, тие се маст-хев парче за сите што ја следат модата!

Read more...

Овие познати девојки очигледно се решиле на чекор „се или ништо“ избирајќи го фустанот во кој ќе се појават на црвениот килим.

Read more...

Кејт Мос е несомнено неприкосновена модна икона и вечна инспирација во светот на модата, од нејзините почетоци во деведесеттите па до ден денес кога е препознатлива по нејзиниот рок-шик сензибилитет.

Read more...

Кога би биле Оливија Палермо, тогаш модната недела би ја доживувале како нешто во кое што најбитно е што ќе носите и како ќе изгледате.

Read more...

Серена Вилјамс е позната по возбудата што ја предизвикува на тенискиот терен – и со играта, но и со изгледот и изборот на облека.

Read more...

Кендал Џенер се вброи меѓу најпознатите икони на стилот откако го освои светот на модата како топ модел.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...