Госпоѓа Клуни повторно брилјираше ...

Амал Клуни во фантастична комбинација за која сме сигурни дека ќе ве освои на прв поглед. Таа се прошета низ улиците на Големото јаболко во совршено есенско издание составено од различни дезени и материјали во кое главниот збор го имаат цветниот капут и кратките панталони со впечатлив каро дезен. Станува збор за парчиња со потписот на еден од нејзините омилени брендови „Altuzarra“ со кои адвокатката ни го покажа својот одличен талент кога е нејзиниот личен стил во прашање. Комбинацијата е заокружена со интересна црна блуза, стејтмент салонки, мачкести очила за сонце со темни стакла и голема чанта во нежна розова боја со која дополнително ја подигна оваа прекрасна комбинација.

 

GET THE LOOK

Па, кое од овие есенски парчиња од „Altuzarra“ ви се допаѓа најмногу? Напишете го вашето мислење во коментарите ...


Booking.com