Патриша Манфилд која стои зад The Atelier е една од нашите омилени модни блогерки која секогаш не воодушевува со нејзините „street style“ фотографии.

Read more...

Како уредници на првиот моден портал во Македонија, постојано ги следиме фотографиите на најстилизираните жени во светот на кои се гледа како тие го прават она што најдобро го умеат – облекувањето!

Read more...

Една од најпознатите модни блогерки во регионот, Зорана Јовановиќ, во виртуелниот свет попозната како Зораннах, во последно време се почесто експериментира и со фризурите.

Read more...

Во нашата рубрика Блогерија денес ќе ви ги претставиме најинтересните комбинации на американската модна блогерка Руми Нили.

Read more...

Погледнете го виртуелното модното катче на Хелена Глазер, каде покрај модните комбинации ќе најдете и совршени мејкап идеи, потоа преубав ентериер, екстериер, како и многу убави и интересни фотографии.

Read more...

Прекрасната Ејми Сонг секогаш има одлични идеи па за денес може да ни послужи како инспирација за совршен дневен стајлинг со кој можеме да се замислиме на жешкиот градски асфалт, но и како седиме на кафенце или коктел во нашето омилено кафуле.

Read more...

Сара e една од нашите омилени модни блогерки која се издвојува со нејзините одлични модни комбинации, кои понекогаш се зачинети и со умерена доза на хумор.

Read more...

Дури и сосема малку да го познавате светот на уличната мода, сигурно веќе знаете дека не постои таков недостаток или мана што може да го загрози изгледот на жените со самодоверба и изграден личен стил.

Read more...

Од симпатичните кратки блузи па се до римјанките и костимите за капење, актуелните модни трендови за овој период од годината внесуваат магија и придонесуваат летото да ни изгледа како вистинско лето.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?