Прекрасната Ејми Сонг секогаш има одлични идеи па за денес може да ни послужи како инспирација за совршен дневен стајлинг со кој можеме да се замислиме на жешкиот градски асфалт, но и како седиме на кафенце или коктел во нашето омилено кафуле.

Read more...

Сара e една од нашите омилени модни блогерки која се издвојува со нејзините одлични модни комбинации, кои понекогаш се зачинети и со умерена доза на хумор.

Read more...

Дури и сосема малку да го познавате светот на уличната мода, сигурно веќе знаете дека не постои таков недостаток или мана што може да го загрози изгледот на жените со самодоверба и изграден личен стил.

Read more...

Од симпатичните кратки блузи па се до римјанките и костимите за капење, актуелните модни трендови за овој период од годината внесуваат магија и придонесуваат летото да ни изгледа како вистинско лето.

Read more...

Македонската модна блогерка Марија која што стои зад модниот блог „Fabulous is Freedom“ беше дел од еден младински летен камп во Словенија каде направи мошне интересен пост.

Read more...

Париз, градот на романтиката и светлината, деновиве беше домаќин на најдобрите дизајнери на машка мода и колекциите од висока мода.

Read more...

Таа е стилистка, креативен консултант и моден новинар, но и една од најпознатите трендсетерки во Турција која има огромно влијание на трендовите кои ќе доминираат на модната сцена во оваа земја.

Read more...

Погледнете ги овие преубави летни комбинации на македонските блогерки Марија, Мартина, Азизе, Сара, Александра и Дани.

Read more...

 Елена од shybutsecretlyfab имаше интересна фотосесија со Биљана Клисарова за нејзиниот моден блог.

Read more...

Погледнете ја оваа едноставна но шик летна комбинација на нашата модна блогерка Марија која стои зад блогот Fabulous is Freedom.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Единствен клуб ресторан во Скопје.
Ресторанот Градска Кафеана се наоѓа на Широк сокак.
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...