Македонските блогерки со своите street style изданија на покажаа како да ги комбинираме популарните есенски трендови.

Read more...

Авторката на блогот „The Man Repeller“ направи вистинска модна револуција ...

Read more...

Погледнете го ова совршено издание на Даниела и Александра од FashionLab DNA.

Read more...

Модните ревии во светот предизвикуваат голем интерес кај публиката која сака да ги види најновите колекции на дизајнерите, но и поради интересните комбинации кои ги носат самите гости.

 

Read more...

Патриша Манфилд која стои зад The Atelier е една од нашите омилени модни блогерки која секогаш не воодушевува со нејзините „street style“ фотографии.

Read more...

Како уредници на првиот моден портал во Македонија, постојано ги следиме фотографиите на најстилизираните жени во светот на кои се гледа како тие го прават она што најдобро го умеат – облекувањето!

Read more...

Една од најпознатите модни блогерки во регионот, Зорана Јовановиќ, во виртуелниот свет попозната како Зораннах, во последно време се почесто експериментира и со фризурите.

Read more...

Во нашата рубрика Блогерија денес ќе ви ги претставиме најинтересните комбинации на американската модна блогерка Руми Нили.

Read more...

Погледнете го виртуелното модното катче на Хелена Глазер, каде покрај модните комбинации ќе најдете и совршени мејкап идеи, потоа преубав ентериер, екстериер, како и многу убави и интересни фотографии.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Единствен клуб ресторан во Скопје.
Ресторанот Градска Кафеана се наоѓа на Широк сокак.
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...