Погледнете како изгледаа посетителите на Модната недела во Грузија

По модниот викенд што претходната недела се случи во Скопје (види ги тука најдобрите моменти од овој настан) денес ќе ви претставиме дел од атмосферата што се случуваше во главниот град на Грузија, Тбилиси, за време на најголемиот моден настан во оваа земја. Овој пат пред и по ревиите на улиците доминираа познатите скандинавски трендсетерки предводени од Дарја Бараник и Тина Андреа, а нивните комбинации беа преполни со силни бои, цветни дезени и парчиња од скандинавските брендови како што е „Ganni“ кој веќе важи за еден од најпопуалрните на Инстаграм. Имаше тука и многу тренди моменти како што се препознатливите маици со логото на „Vetements“, бомбер јакната од „Balenciaga“ од последна зимска колекција, но и многу трендови кои се хит и на нашите улици - чизми над колена, карирани дезени, сакоа и панталони позајмени од машките плакари, патики во комбинација со елегантни парчиња ...

Црвената боја е хит оваа есен – еве како ја носат Македонките >>

Што се носи во Скопје оваа есен - најдобрите комбинации на посетителите на FWSK

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?