Јована Џорџевиќ е српска манекенка која покрај добриот изглед и совршено тело има и мошне интересен вкус за мода.

Па, ако и вие на Инстаграм следите профилите на девојки кои објавуваат совршени модни комбинации, најверојатно ќе сакате да фрлите поглед и на фотографиите на оваа убава девојка. Таа е сопруга на фудбалерот Филип Џорџевиќ и е мајка на две деца (!), но тоа воопшто не и пречи максимално да му се посвети на својот Инстаграм профил на кој има преку 200 илјади обожаватели и постојано да објавува шик фотографии.

Нејзиниот стил е типично манекенски, а меѓу нејзините омилени парчиња се тесни фустани и фармерки, кратки панталони, кожни и тексас јакни, високи чизми, кратки топови... Но Јована изгледа фантастично и во обична бела маица и патики, а ако не ни верувате, погледнете ги нејзините фотографии.

А еве како изгледаше кога беше во блажена состојба ...

Па, дали ви се допаѓа стилот на оваа девојка?

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?