За стилот на оваа Србинка пишуваше и Daily Mail.

Жаклина има 47 години и во моментот живее во Италија. Нејзиниот стил е мешавина од најдобрите работи што ги собрала од животот во Полска, Швајцарија и Франција. Таа и покрај годините може да се пофали со својот младешки изглед, поради што и неофицијално од страна на медиумите е прогласена за најсексапилната баба на Инстаграм.

Покрај тоа што е модна блогерка, таа е и баба на две девојчиња чија мајка е нејзината 28 годишна ќерка. Токму затоа под секоја нејзина фотографија стои хаштагот #grandmotherwholovesfashion односно „баба којаш обожава мода“. За нејзиниот стил пишуваше дури и порталот „Daily Mail“, а на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм секојдневно се зголемува бројот на обожаватели. Но тоа и не треба да не чуди бидејќи таа секојдневно објавува фотографии кои можат да ни бидат модна инспирација на сите нас. Погледнете!

 

Па, дали ви се допаѓа стилот на оваа блогерка?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?