Овие чорапи ги освоија модните блогерки

Тие денес ги носат во комбинација дури и со фармерки и патики. Станува збор за суптилните мрежести чорапи кои некогаш беа резервирани само за свечени пригоди, а денес модните блогерки ги носат во сите пригоди. Од дневни до вечерни изданија, а во игра се сите големини (и должини) иако крупната мрежа и оние пократките, посуптилни модели се издвојува како маст-хев и посакувани за разно разни модни експерименти.

Можете да ги носите наместо класични најлон чорапи во комбинација со светли фармерки и популарните рамни папучи (види тука), салонки или сандали. Или пак во комбинација со „китен хилс“ (мачкини потпетици), но и со патики!

Да, да добро прочитавте!

Со патики можете најбрзо да стигнете до вашиот шик бунтовнички изглед...

Модната блогерка Вера Ангелакова во супер „треш“ издание ...

Па, дали ви се допаѓа овој тренд?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?