Нејзиното име е Аида Џапо

Но на социјалните мрежи е позната како Iddа van Munster, Босанката со најдобриот винтиџ стил на светот и првата и најпознатата пинап девојка од Босна и Херцеговина.

Оваа млада девојка од Босна и Херцеговина потполно ќе ве освои со нејзиниот дамски стил и убавина. Таа во секојдневниот живот внесува доза гламур и елеганција, а пред нејзините винтиџ комбинации ретко која девојка може да остане рамнодушна.

Нејзиниот стил потсетува на таканаречената old movie ерата, односно на стариот Холивуд и познатите дами од 30-тите, 40-тите и 50-тите години на минатиот век, пишува Elle.rs.

Аида секогаш изгледа беспрекорно, а нејзини заштитен знак се црвениот кармин, сините очи и тен во боја на порцелан.

Нејзиниот Инстаграм профил изгледа како стариот албум на баба, само во боја. Силни бои, панделки, шешири, патувања, чанти, цвеќиња и многу други прекрасни ситници кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Браво!

Фото: Instagram/ Iddа van Munster

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?