Оваа дама денес има 32 години

Родена е во Јужна Калифорнија, па во срцето е девојка од плажите!

А последниве денови, токму калифорниската долина е окупирана до последно место, бидејќи на ова место, на температура од 40 степени Целзусови се одржува еден од најпознатите музички и уметнички фестивали Коачела на кој можете да сретнете бројни познати дами, од манекенки, до пејачки, но и модели, актерки и најпознатите блогерки.

И покрај деноноќните журки овие девојки го користат овој фестивал и да ги прошетаат своите внимателно избрани модни креации кои често ги диктираат трендовите и за останатите светски фестивали кои не очекуваат ова лето, а меѓу нив секако и на оние од Македонија, но и од соседството на кои едноставно мораме да се телепортираме и да си погувееме. :)

Една од нив е и Рејчел Роки Барнер, модел и блогерка, која со својот бохо стил ги има освоено жените од целиот свет, а покрај тоа има и преубаво лице и тело па целосниот „бохо“ впечаток е за чиста десетка.

Калифорниската убавица денес има 31 година, а со манекенство започнала на 24. Таа своевремено го привлече и вниманието на Џастин Бибер па се појави и во неговиот спот за песната „Boyfriend“.

Рејчел на Инстаграм има скоро еден милион обожавателки од целиот свет кои секојдневно ги изненадува со нејзините прекрасни комбинации.

На следната страна можете да видите некои од нив >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?