Еве како изгледаат познатите ИТ девојки во Сеул

Овие фотографии ги позајмивме од Инстаграм профилот „The Styleograph“ а се со цел да ви претставиме колку се разликуваат модните трендови во овој дел од светот од она што најчесто го фураме и ние. И во Јужна Кореја се во мода скинати фармерки и патиките „Vans“ (види тука), но тамошните ИТ девојки изгледаат многу покреативно и пошарено кога се во прашање нивните модни комбинации. Погледнете!

Извор: Fashion.hr

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?