Тамара Калиниќ по потекло е од Босна и Херцеговина, порасна во Нови Сад а од 18 година живее во Велика Британија.

Read more...

Една од најпознатите блогерки во регионот првите декемвриски денови ги минува во Мајами од каде објавува возбудливи фотографии.

Read more...

Еве како изгледаат познатите ИТ девојки во Сеул

Read more...

Еве што фура деновиве една од нашите омилени модни блогерки

Read more...

Таа едноставно не може да погреши кога е во прашање стилот.

Read more...

Овој материјал е главен хит меѓу познатите модни блогерки.

Read more...

Кралицата на стилот Оливија Палермо не знае за модни грешки, а секоја нејзина комбинација е нова лекција која треба да ја научиме.

Read more...

Познатата модна дизајнерка Ребека Минкоф и оваа сезона како и минатата ја претстави својата колекција според стратегијата „ See, Buy, Wear “кога пред нејзиниот бутик во Greene Street во улога на модели се најдоа познати модни блогерки и ИТ девојки.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Хотелот "Радика" има најлуксузни и најпространи соби во Македонија ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...