matte

kondom1

Aко партнерот одбива да стави кондом пред сексуален однос, колку и да е шармантен, секси и неодолив, најдобриот ваш избор е да му одолеете да искушението и да ја одложите интимната игра, особено ако се работи за партнер со кого не сте заедно долго време.

Read more...

Постојат некои пози во сексот кои жените едноставно ги обожаваат и секогаш би ги практикувале, додека на мажите им се досадни.

Read more...

Неверојатно звучи, но три отсто мажи имаат изјавено дека не се заинтересирани за секс со своите партнерки, а дури 25 отсто од нив воопшто не се заинтересирани за секс со друга личност и радо мастурбираат.

Read more...

Најголемата причина зошто дамите губат желба за секс е стресот.

Read more...

Додека дамите се грижат околу изгледот на своите вагини, мажите во главно ги мачи само едно прашање - дали нивниот пенис може да го положи екстерното кога е должината во прашање?!

Read more...

Изборот на поза во сексот, верувале или не, ја зголемува можноста да зачнете дете според полот којшто го сакате, но граници за тоа нема. Генерално, постојат два вида хромозоми кои се одговорни за одредување на полот на детето.

Read more...

Од една страна се чувствувам како таа да ми зари нож во грбот, но воедно се чувствувам и возбудливо. Дали претерувам?

Read more...

Многумина претпоставуваат дека претставничките на понежниот пол кои имаат помалку секс имаат потесни и поцврсти вагини, додека жените кои имаат повеќе – полабави и пошироки вагини.

Read more...

Предвремената ејакулација во медицинската терминологија се однесува на ејакулација пред партнерката да биде задоволена и е еден од најчестите проблеми со кој, од време на време, многу мажи се соочуваат.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com