Неколку совети од познати девојки во врска со Денот на вљубените!

Read more...

Една нова студија спроведена на континентот на бизоните укажува на тоа дека сексот со бившиот/та и не е така лоша работа, како што досега се сметаше.

Read more...

Мажите го сакаат „доги“ стилот затоа што на тој начи можат да го гледаат својот полов орган, што дополнително ги возбудува, а оваа перспектива нуди и одлична глетка на женската позадина.

Read more...

Не, ова не е четкичка за заби, туку вибратор. И тоа не каков било, туку вибратор кој ветува дека ќе доживеете вистинска екстаза.

Read more...

Кога сме изложени на голем стрес, потребен ни е некаков издувен вентил, а верувале или не, многу жени „спас“ бараат во љубовниот чин.

Read more...

Деновите кога можете и треба да се релаксирате, наместо кавги со партнерот, поминете ги во жешки игри под чаршавите...

Read more...

Во етнологијата поимот „фетиш“ се однесува на предмет за кој се верува дека има натприродна моќ и кој настанал во 18 век кога се користел во теориите за еволуцијата на религиите.

Read more...

Средувањето на интимната зона како да излегува од мода, доказ за што е фактот дека се помалку девојки се подвргнуваат на вакви зафати, а патем и претставниците на посилниот пол потврдија дека повеќе сакаат природен изглед.

Read more...

Доколку водите љубов само во вечерните часови, тоа е исто како постојано да видите љубов само во креветот, а тоа е еднолично и досадно, нели?

Read more...

Голем број претставнички на понежниот пол би се откажале од секс и тоа на година дена само доколку за возврат добијат младоликост и добар изглед.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Гостилница Лезет се наоѓа во центарот на Скопје.
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Ресторанот Градска Кафеана се наоѓа на Широк сокак.