FaceBook  Twitter  

Разговаравме со неколку девојки во врска со орален секс, а со цел да видиме кое е најдоброто искуство што некогаш го имале со партнерот.

Некои од нив беа сосем расположени да го споделат нивното искуство со нас. Еве дел од нивните најдобри совети:

Кажете му!

„Мислам дека нема ништо подобро од тоа да му речете на вашето момче дека има преубав пенис. Тогаш се чувствува самоуверено и спремен е да продолжи со играта на било кој начин“ – Кате 29 години – Виница!

Не брзајте

„Многу девојки се играат со пенисот без трошка нежност, но верувајте дека тие тоа не го сакаат. Преправајте се дека неговиот пенис е вашиот омилено лижавче и слободно правете го истото она што го правите со сладоледот – лижете го дур не се стопи!“ – Васка, Битола 23.

Користете ја вашата плунка

„Плунката е природен лубрикант и што е најинтересно, на овој начин многу лесно ќе ги донесете до свршен чин“  – Марија 32, Охрид.

Фокусирајте се на врвот

„Некои девојки сметаат дека главната поента е во голтањето на целиот пенис.. јас сум убедена во сосема спротивното. На мажите многу им е поголемо задоволството кога се играте со врвот од нивниот пенис.“ - Александра 29, Штип.

Не запирајте 

„Задржете го пенисот во вашата уста кога ќе видете дека тој е блиску до оргазмот. Никако не престанувајте, туку едноставно речете си hallelujah и обидете се да ја задржите течноста во вашата уста. Тој веднаш ќе почне со бакнување.. “ - Сања 22, Скопје!

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...
Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.