andropauza

Иако мажите не сакаат да зборуваат за менопаузата, таа ги мачи и нив.

Read more...

Одговорот на ова прашање го даде едно истражување од Канада

Read more...

poza 68 1

Сексолозите препорачуваат експериментирање во сексот, со цел да се освежи сексуалниот живот во врската.

Read more...

 

Seksualna hemija

Покрај другото во една љубовна врска, многу е важно партнерите да имаат и добра сексуална хемија.

Read more...

orgazam

Вилијам Мастерс и Вирџинија Џонсон кои го истражувале сексот и начините за постигнување оргазам, заедно се согласиле дека постои клиторичен и вагинален оргазам.

Read more...

Ако овие денови се чувствувате осамено, бидејќи немате кон кого да ги искажете вашите посебни чувства, не треба воопшто да се грижите.

Read more...

Мажите многу често сакаат да го допираат вашиот клиторис, но, за жал, тоа најчесто се случува на начин кој не може да ве доведе до оргазам.

Read more...

„Скоро секој маж има по некое валкано филмче некаде во својата соба. Но, дали вие би сакале да му приредите некоја од неговите омилени сцени во реалноста?“

Read more...

Многу пати досега сме слушнале дека сексот е најдобар тренинг и тоа не само за нашата душа, но прашањето е дали редовно тренираме?

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?