Во врска сте некое време, можеби месеци, можеби години, а можеби и цел живот, и се е навидум мирно, спокојно и убаво, но монотонијата почнува да ве убива ...

Read more...

Внимание, внимание. Научните кругови го пронајдоа елексирот на младоста и тоа не е нешто што се кува во некоја алхемичарска лабараторија, туку - СЕКСОТ! Да, добро прочитавте – сексот помладува и ве одржува здрави! 

Read more...

Компанијата за производство на презервативи Durex, во последното истражување на интересен начин преку бројки го опиша сексот и ги прикажа погледите на луѓето на забавата под чаршавите, помеѓу повеќе нации. Станува збор за анкета во која беа опфатени 29 000 луѓе од 36 земји од целиот свет.

Read more...

Сигурни сме дека многу од вас коишто задоволствата ги сакате во големо пакување, не ретко сте се изненадиле, и тоа не пријатно, кога откривте дека фраерот, на кој што потрошивте толку многу време и нерви, има мала рибица во гаќите што би можел буквално да се удави во вашето море. А брановите, тие се толку големи што...

Read more...

Во четвртиот продолжеток на единствената школа ги обработуваме темите за успешно продолжување на младата врска која се уште е во пелени.

Read more...

Според едно истражување на англискиот портал UndercoverLovers кое беше спроведено на примерок од 3000 луѓе, се утврди дека дури 95 % од жените и 83 % од мажите ги изневеруваат своите партнери.

Read more...

Сите имаат сексуални фантазии. Но, дали постои разлика помеѓу сексуалните фантазии на мажите и жените?

Read more...

Постои ли машко на оваа наша луда планета кое не сонува за тројка во неговиот кревет?

Read more...

Една студија направена на University of Tromso во Норвешка докажа дека жените во пролетните месеци се најзапалени и најмногу посакуваат секс, за разлика од сите други месеци во годината.

Read more...

На девојките не им е лесно да ги протолкуваат движењата на момците.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?