Мислите дека страста во бракот исчезнува со текот на времето?

 1 lud

Мислите дека страста во бракот исчезнува со текот на времето? Овие парови не се сложуваат со тоа. Нив ги поврзува 20-годишно брачно искуство и сјаен сексуален живот зад кој се кријат следниве трикови.

„Страста во спалната соба ја одржуваме со секси прашања, како на пример дали имаме желба за секс на поразлично место, каква долна облека носиме...“

„Кога ги откривме секс играчките, нашиот сексуален живот се промени многу. Повторно стана забавен како и на почетокот, па така решивме да ја напуштиме сигурната зона и да испробуваме нешто ново.“

„Во сите ситуации се поддржуваме еден со друг. Најверојатно тоа е и причината зошто и понатаму толку уживаме во интимноста.“

„Не треба да постојат големи или скапи подароци. Но, нема оправдувања да не му купувате подароци на вашиот партнер, затоа што тие мали знаци на внимание имаат големо влијание на вашиот целокупен однос, но, верувале или не, и на сексуалниот живот.“

„Вообичаено предиграта почнува во спалната соба и трае кратко. Зачинете ги работите така што предиграта ќе ја започнете во кујната или во автомобилот, на пат кон дома.“

„Кога едната страна работи напорно, бакнежот во образ или малата помош околку секојдневните обврски, добро ќе ѝ дојде. Бакнежот или прегратата прават чудо за вашата врска.“

„Можете да се вратите во некои минати времиња и да преземете некоја секси улога. Експериментирајте!“

Кој совет најмногу ве изненади?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?