Овој тренд би можел да им се допадне на љубителките на јога

Имено станува збор за „wellness“ тренд кој преку ноќ стана мошне популарен во западниот свет. Трендот потекнува од една американска компанија која на жените им нуди масажа на вагината и „живеење на моментот“ како што велат, а третманот популарно го нарекуваат „оргазмична медитација“ или „OMingu“ пишува Метро. Стручните лица велат дека ваквата медитација е одличен и за луѓе кои сакаат на другите да им пружат задоволство, но се уште не научиле да го примат, па тука акцентот не е само на доживувањето на женскиот оргазам, туку на целосното искуство. На третманот можете да се појавите заедно со пријателите или партнерот, а можете да појдете и сами и да се препуштите во рацете на потполн странец.

За време на оргазмичната масажа една личност го милува клиторисот на друга личност во време траење од 15 минути, а целта е оној што го масираат да доживее сензација. Тоа е пракса која комбинира силата на медитацијата и длабоката поврзаност меѓу луѓето како би се доживеал оргазмот, велат од компанијата „One Taste“. Тие велат дека ваквата масажа им помага на луѓето да почувствуваат емпатија, поврзаност и великодушност.

Но ако сакате да ја пробате овој вид на сензација, треба да бидете подготвени и да платите великодушна цена. Имено, тридневен третман ќе ве чини нешто повеќе од една просечна плата во Македонија, односно околу 35.000 денари.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?