За разлика од минатото, денес сексот се доживува многу поинаку.

 beneficii

За разлика од минатото, денес сексот се доживува многу поинаку. Ако не сакате обврски, тогаш сигурно до вас сакате да имате маж со кој само ќе водите љубов. Ако сте една од овие жени, тогаш погледнете зошто ова е добра идеја.

 

Нема компликации

Ако односот се дефинира на правилен начин, сексот со привилегии може да биде нешто најдобро на светот. Ги има сите предности (во физичка смисла), а и многу помалку комплицирања кои ги има во обична врска. Ако добро се договорите, вашето пријателство може да биде прекрасно.

Нема кавги

Во моментот кога ќе запознаете некој со кого навистина сакате да бидете, само ќе поразговарате со пријателот со кои од време на време имате секс. Нема да има солзи, караници, љубомора, не сте биле заедно, па затоа и нема лутење.

Многу е поедноставно

Едноставно, зарем не. За да имате секс не ви е потребно момче. На мажите им е полесно да практикуваат секс за една вечер, а жените сакаат да имаат константни врски. Ако не сакате врска, а и незадолжителен секс со странци кои никогаш повеќе нема да ги видите, пријател со привилегии е најидеалното решение.

Извор: Vistina.mk

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?