Голема е веројатноста и вие да фантазирате за него ...

Според Британците кои спроведоа едно мошне интересно истражување, дури 42 отсто од луѓето фантазира за секс со колегата од работа или со своите клиенти, додека со секс со својот шеф фантазира 11 отсто. Меѓу нив 68 % се девојки кои не се во врска, но по се изгледа дека и сериозните врски не стојат на патот на овие порочни мисли. Според истражувањето, 30 отсто од испитаниците признале дека имале таква афера. „Во однос на нашите колеги од Европа ние работиме премногу часови, така да воопшто не е за изненадување тоа што сме блиски. Многу колеги на крајот завршуваат и со брак, што навистина е убаво“, откри една испитаничка. И тоа навистина би било убаво да не постои и податокот дека многу такви афери завршуваат со раскинување, а присилени сте и понатаму да се гледате и комуницирате со таа личност.

Што и не е баш така пријатно, нели?

Според Британците, просечниот животен век на овие врски изнесува просечно околу 11 месеци, додека најсреќните издржуваат 18 па и повеќе месеци заедно.

Што мислите каква е ситуацијата кај нас?

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?