Покрај љубовта, постојат и многу други работи кои се важни за една среќна и успшна врска.

 parovi

Покрај љубовта, постојат и многу други работи кои се важни за една среќна и успшна врска. Што е тоа што ги издвојува среќните парови од другите? Прочитајте во продолжение.

Уживање во сексот

Истражувањата покажале дека паровите кои уживаат во сексот најмалку два до три пати месечно, се најмалку за 33% посреќни во врската, отколку оние парови кои поретко имаат секс.

Најпрво пријатели

За стабилна и среќна врска, важна е довербата, искреноста, поврзаноста помеѓу двете личности, а до тоа најлесно се доаѓа ако пред почетокот на врската со својот партнер сте биле во пријателски односи.

parovi

Слични навики и однос кон алкохолот

Научниците тврдат дека паровите кои немаат слични навики – каде, на пример, едниот често пие алкохол, а другиот само понекогаш, се посклони на раскинувања.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?