Речиси секоја жена која доживеала оргазам во текот на сексот, ќе ви каже дека се потребни години и години искуство за точно да знаете што најмногу ви одговара и како сигурно ќе постигнете оргазам.

pozi

Речиси секоја жена која доживеала оргазам во текот на сексот, ќе ви каже дека се потребни години и години искуство за точно да знаете што најмногу ви одговара и како сигурно ќе постигнете оргазам. Но, за да ги скратите тие години, во продолжение прочитајте некои совети од три искрени дами кои биле доволно храбри да откријат во кои пози оргазмот ви е гарантиран.

Подигнат задник

„Помина многу време и многу личности додека да откријам дека и јас можам да доживеам оргазам. Така, легнувам на стомак и го подигнувам газот нагоре (перницата може да придонесе да се чувствувате поудобно). Што повеќе успевам да се издигнам, толку повеќе ми е интензивно чувството и неверојатно лесно доживувам оргазам. Мислам дека и на мажите им одговара ова“. искрено вели Марија.

pozi

Едната нога на рамената

„Моето ново момче има навистина голем пенис, што на почетокот ме заплашуваше. Тоа треба да се издржи! Сега размислувам сосема поинаку, го прифатив и заедно успеавме да ја откриеме мојата Г-точка. Секако дека ги испробавме сите пози од книгата, но вредела, затоа што ја откривме совршената. Кога ќе ја подигнам левата нога на неговото рамо, секогаш доживувам оргазам! Знам, звучи малку чудно, но кај мене сосема успева“, вели друга храбра дама.

Нозете во воздух

„Ова можеби ќе звучи чудно (на некои од моите пријатели им звучеше така), но првиот пат кога доживеав оргазам, нозете ми се нишаа во воздухот. Навистина изгледаше чудно, но мислам дека така точно ја надразнувам мојата Г-точка.

Предупредување:

За оваа вежба потребни ви се силни мускули, со оглед на тоа дека само долниот дел од грбот го допира креветот. Секако, верувајте дека вреди да испробате!“. споделува Мими.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?