Старите Кинези тврдат дека за рај во креветот се одговорни точки на стапалата.

 kineski

Старите Кинези тврдат дека за рај во креветот се одговорни точки на стапалата. Како што велат тие, патот е едноставен: Моќта на акупресурата преку стапалата ќе ве одведе до незаборавен оргазам! Имено, акупресурата, односно притискањето на одредени точки, ја зголемува сензуалноста и сексапилноста, ги ослободува мускулите од напнатост, го зголемува протокот на енергија во крвта и крајниот резултат е сексуална кулминација. Како што тврдат експертите, оваа акупресурна пракса помага и при импотенција.

Жените ги обожаваат овие три пози во сексот, а мажите не се сосема запознаени со нив >>

Покрај ова, приближувајте се и до гениталиите на партнерот и орално задоволувајте го, а подоцна заменете ги улогите.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?