Според едно истражување кое беше спроведено неодамна утврдено е дека мажите преферираат гради со средна големина, но кога е женскиот задник во прашање тие се сложија - колку е поголем толку е поубав, подобар, посекси ...

Еве и зошто...

Имено, опсесијата на мажите со женската позадина не е ништо ново, а според психолозите во прашање е природен нагон. Женскиот задник ги привлекува претставниците на посилниот пол од истите причини како што ги привлекуваат и градите, колковите или пак половината. Тоа се индикаторите на плодноста кај нашите далеки предци. Доколку жената има поголем задник тоа, на примитивно ниво, се толкува како да има доволно „масти“ за да забремени. Па ако позадината и е истакната и заоблена, тоа значи дека е млада и способна да носи дете.

Со овие фраери жените сакаат секс, но не и нешто посериозно >>

Факторите кои влијаат на тоа дали мажите ќе бидат опседнати со женскиот задник зависта и од културата. Токму поради тоа некои пози во сексот кои се фокусираат на задникот се сé попопуларни во последно време.

Мажите откриваат – ова е позата која жените ја обожаваат, а тие не ја поднесуваат >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?