Во време на Tinder и Omegle, ние сме си се уште верни на старата школа и добриот секс преку телефон, а ако ја следите случувањата на нашата политичка сцена ќе видите дека и не сме баш осамени во овие наши навики.

Па, откако видовме дека Македонките (заедно со Србинките) најмногу уживаат во категоријата MATURE секс на PornHub, и дека Косоварките најмногу сакаат BIG DICK (види тука), време е малку да им посветиме внимание и на телефонските секси разговори кој е одличен за врска на далечина (не, не, ова нема никаква врска со љубовните теории на Каракамишева). Едноставно, мажите обожаваат кога им шепотите на увце (многу повеќе отколку да им се дерете!), а доколку им кажете дека носите само секси гаќички и градник, можете да ги донесете до свршен чин.

Според „Cosmopolitan“ дури 85 отсто од мажите сакаат жешки разговори со своите девојки преку телефонот, а доколку не знаете како да го започнете, доволно е само да прашате „Што носиш сега на тебе?“ додека останатиот дел од времето треба да го посветите на дишење во слушалката и во пронаоѓање соодветни теми за жешки разговор. (Тука секако не мислиме на било што поврзано со изборите, Заев, Груевски, иако Ермира би можела да ви биде одличен пример за почеток на муабетот!)На овој начин многу полесно можете на својот партнер да му кажете што би сакале да доживеете во сексот, а по разговорот испратете му секси порака или ММС со што не само што ќе ги разбудите страстите, туку ќе успеете и да ја разбиете рутината и да ја направите вашата врска поотпорна на неверства.

Преминете на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?